Facebook
Google+
https://iglife.org/2018/09/09/scilla”>
Twitter
Instagram

Hej! Bardzo się cieszę pisząc post o jednym z moich ulubionych miejsc we Włoszech. Scilla to przepiękne miasteczko, które odwiedzam co roku. Jeżeli miałabym doradzić komuś, kto pragnie poczuć włoski klimat to właśnie tam. Jest to tak piękne i malownicze miejsce, którego opisy nie oddadzą uroku dlatego też dołączam zdjęcia.

castle-scilla
Na samej górze zamek Ruffo

scilla-view-1
Widok z zamku Ruffo

Miasteczko nie tylko jest urokliwe ale również ma bardzo ciekawą historię. Co interesujące sama nazwa miejscowości pochodzi od mitologicznej postaci- Scylli. Była to przepiękna nimfa, która rozkochała w sobie jednego z bożków- Glaukosa. Nieszczęśliwie zakochany Glaukos udał się do czarodziejki, aby ta pomogła mu rozwiązać problem miłosny. Z tego względu, że kobieta zakochała się w bożku postanowiła zlikwidować nimfę. Poleciła mu wlać tajemniczą ciecz do miejsca gdzie kąpię się jego ukochana. Przepiękna Scylla zamieniła się w morskiego potwora. Miejscowi powiadali, że od tamtego momentu Scylla znajdowała się w pobliżu cieśniny Mesyńskiej czyhając na żeglarzy. Kiedy któryś z żeglarzy nie powracał do domu tłumaczono, że zaatakowała go właśnie Scylla.

scilla-view-2
W miasteczku można zjeść kolacje na zewnątrz, pośród szumu fal i świeżego powietrza

scilla sea view girl
Zachody słońca są nie do opisania

scilla-view-street

Moje rady i informacje dla turystów:

  1. Jeżeli wybierasz się pociągiem do miasteczka, lepiej zaopatrzyć się odrazu w bilet powrotny. Niestety na miejscu nie ma możliwości kupna biletów.
  2. Plaża, którą widać na zdjęciu jest dosyć kamienista, więc należy zabrać ze sobą wygodne klapki.
  3. Osobiście nie kąpałam się w morzu, ponieważ bardzo często pływa tam dużo meduz. Biorąc kąpiel właśnie tam warto zwrócić na to uwagę.
  4. Bilet do zamku kosztuje 2€.

scilla view from castle
Również widok z zamku, z drugiej strony

scilla black and white scilla fountain

Mam ogromną nadzieję, że każdy kto przeczytał ten post będzie miał kiedyś okazję zwiedzić to miejsce. Jeżeli ktoś lubi klimat wąskich uliczek, szumu morza oraz rajskich krajobrazów to miasteczko Scilla musi znaleźć się na jego liście miejsc do zwiedzenia.

One Reply to “Scilla”

Leave a Reply

Your email address will not be published.